Zawsze miałem talent do projektowania

Kilka lat temu postanowiłem udać się w kierunku, który najbardziej mnie pociągał. Miałem talent do aranżacji wnętrz. Zawsze w jakiś sposób potrafiłem tak przekształcić pokój aby wydawał się o wiele bardziej przestrzenny. Uznałem, że warto iść dalej w życie zgodnie ze swoim zamiłowaniem i robić to co lubię. Dzięki mojej pasji udało mi się skończyć architekturę wnętrz i zostałem młodym projektantem.

Musiałem działać jako samotny projektant

projektant wnętrz gdańskNiestety był to moment wielkich rozczarowań, ponieważ życie okazało się zupełnie inne od moich marzeń. Ciężko mi było znaleźć pracę w biurze bez wcześniejszego doświadczenia. Musiałem sam ogłaszać się jako projektant wnętrz gdańsk i próbować zachęcać do siebie klientów proponując pracę prawie za darmo. Była to ciężka sytuacja, ponieważ musiałem z czegoś się utrzymać, a cały czas budowałem swoją markę oraz zaufanie do przyszłych klientów. Na szczęście ciężka praca oraz wytrwałość pokazały mi, że można wyjść z prawie każdej sytuacji. Dzięki temu zacząłem mieć coraz więcej zleceń pochodzących z Gdańska. Ludzie zaczęli kojarzyć mnie z pewnym stylem. W całym działaniu bardzo pomogła mi własna strona internetowa. Tam zamieszczałem przykładowe prace, które wykonywałem wcześniej. Jako projektant miałem na swojej drodze różne zlecenia. Jednak to nauczyło mnie, że jednak nie chciałbym pracować w obcym biurze projektowym. Uznałem, że w przyszłości chcę stworzyć sam miejsce, które będzie oferowało podobne usługi.

Jednak czekało mnie jeszcze sporo pracy aby stać się prawdziwym mistrzem w tym co robię. Dodatkowo musiałem poznać umiejętności z zakresu kierowania zespołem. Takich jeszcze nie miałem i ciężko mi by było w obecnej sytuacji coś planować. Wiedziałem, że mam jeszcze na to trochę czasu, a teraz warto zająć się zleceniami.