Zastosowanie wełny mineralnej

Planując wykończenie domu, musimy także wziąć pod uwagę ocieplanie domu. Do tego celu najczęściej wybiera się wełnę mineralną, która sprawia, że w naszym domu jest cieplej zimą, a chłodniej latem. Są różne rodzaje takiej wełny, które musimy dobrać do miejsca i elementów konstrukcyjnych. 

Rodzaje i zastosowania wełny mineralnej

wełna mineralna łódźWełna mineralna sprzedawana jest pod postacią rolek. Po rozwinięciu takiej rolki możemy wyciąć odpowiednią dla nas ilość wełny. Możemy wykorzystywać ją do izolacji termicznej całych ścian, jak i do izolacji poszczególnych elementów konstrukcyjnych, takich jak rury czy przewody. Jej plusem jest to, że łatwo dopasowuje się ją do trudnych przestrzeni, takich jak skosy poddasza. Taka wełna spełnia także właściwości, które ochraniają nasz dom przed ryzykiem pożaru, ponieważ jest niepalna. Występuje pod dwoma postaciami: wełny szklanej bądź wełny skalnej. Wełna szklana lepiej przewodzi ciepło, a kamienna lepiej reaguje na nacisk i ciśnienie. Odpowiedni rodzaj wełny mineralnej dopasowuje się do przestrzeni, do jakiej chcemy jej użyć. Poszukując najszerszego wyboru takiego materiału budowlanego, jak wełna mineralna Łódź ma do zaoferowania szeroka bazę firm, z dużym wyborem tego materiału izolacyjnego. Pracownicy sklepów z materiałami budowlanymi także chętnie pomogą w doborze odpowiedniej wełny. Zależnie od tego, czy używamy wełny do ocieplania całych stropów czy elementów, takich jak rury, potrzebny będzie inny rodzaj wełny. 

Planując ocieplanie domu, odpowiednim wyborem jest wybór wełny mineralnej. Ma ona nie tylko właściwości termiczno-izolacyjne, jak i jest niepalna. Wełnę najczęściej kupuje się w rolkach, dzięki czemu możemy wycinać tyle materiału ile potrzebujemy. Wełnę dzielimy na wełnę szklaną i skalną. Rodzaj wełny dobieramy zależnie od tego, do jakiego zastosowania jej potrzebujemy.