Zakup srebrnych kolczyków na prezent

Przed nami maj, który tradycyjnie jest czasem Pierwszych Komunii. Większość z nas stara się zaplanować prezenty dużo wcześniej. Zależy nam też, aby obdarowane dziecko cieszyło się z wybranego przez nas prezentu. Dla dziewczynki, z okazji takiej uroczystości, dobrym pomysłem wydaje się zakup srebrnych kolczyków.

Wybór srebrnych kolczyków dla dziewczynki

kolczyki srebrneDziewczynki w wieku komunijnym zwykle już bardzo lubią się stroić. Próbują pomalować paznokcie czy usta, zabierając mamom ukradkiem kosmetyki. Dla takiej małej elegantki prezent w postaci biżuterii będzie idealny. Zazwyczaj na tę okazję wybiera się krótkie kolczyki. Dziecko, które jest w ciągłym ruchu mogłoby zahaczyć wystające elementy i zrobić sobie krzywdę. W salonach jubilerskich dostępnych jest wiele wzorów. Z okazji Pierwszej Komunii, z racji wieku obdarowywanej, często wybierane są kolczyki srebrne pokryte kolorową emalią. Decydując się na taki wzór, trafimy w gust dziecka (na przykład wybierając kolczyki kształtem przypominające jej ulubione zwierzątko), a także zadbamy o zdrowie. Srebro jest bowiem materiałem, które nie uczula i każda dziewczynka bez problemu takie kolczyki będzie mogła nosić. Możemy wybrać też kolczyki srebrne bez dodatków. Takie wzory mogą wydawać się znacznie bardziej poważne, ale to dziecko, które dziś idzie do Pierwszej Komunii, bardzo szybko dorośnie. W takim wypadku może się okazać, że nasz prezent posłuży obdarowanej znacznie dłużej.

Jednym słowem, zakup kolczyków srebrnych na prezent komunijny jest bardzo dobrym i sprawdzonym pomysłem. Mamy do wyboru wiele wzorów, więc na pewno będziemy w stanie wybrać coś odpowiedniego. Przed zakupem należy jednak koniecznie upewnić się, że rodzice wcześniej zdecydowali się przekuć córce uszy.