Wymiana pościeli hotelowej w pokoju

 

Pracuję od niedawna jako pokojowa w jednym z hoteli w mieście. Jest to dość spory hotel. Bardzo chciałam akurat w nim pracować. Na pewno mogą zapewnić mi stabilne warunki pracy. W końcu od razu podpisali ze mną umowę na czas nieokreślony. Na samym początku miałam taki szybki kurs sprzątania w pokojach hotelowych.

Nowa pościel w pokoju hotelowym

pościel hotelowa producentKierowniczka do spraw czystości w hotelu przeprowadziła to szkolenie. Oprócz mnie były jeszcze dwie panie, które akurat też zaczynały pracę. Uważnie słuchałam każde słowo co mówiła kierowniczka na temat sprzątania pokoi. Nawet sobie notowałam wszystko. To nie jest tak, że w pokoju wystarczy odkurzyć, zetrzeć kurze czy wymienić pościel. Tutaj trzeba nieźle się napracować. Także trzeba mieć bardzo szybkie tempo pracy. Ale ja sobie na pewno poradzę, nie takie rzeczy się robiło. Bardzo dokładnie słuchałam na temat wymiany pościeli hotelowej. Trzeba zdjąć używaną i założyć nową. Mają oni w tym hotelu szybka technikę zakładania pościeli, tak aby jej nie zgnieść. Ma być idealnie prosta, bez zagięć. Jest to biała pościel hotelowa producent wykonuje ją z trwałych materiałów. Kierowniczka wyraźnie zaznaczyła, że nie możemy mieć w pracy pomalowanych paznokci ani makijażu. Powód jest bardzo prosty. Jeśli ubrudzimy pościel lakierem od paznokci lub na przykład położymy palce na twarzy, a potem zabierzemy się za zmienianie pościeli i jak będziemy mieć na palcach puder to na bank ubrudzimy czystą pościel. Dlatego zakaz makijażu w pracy. Mi to nie przeszkadza. To nawet lepiej.

Ostatnio udało mi się zatrudnić jako pokojowa w hotelu. Musiałam przed podjęciem pracy odbyć kurs, na których poznałam swoje obowiązki i jak je należy prawidłowo wykonywać. Kierowniczka dużo czasu poświęciła na temat zmiany pościeli. Zwracała uwagę na to by świeża pościel była prosta, bez zagnieceń.