Współczesne protezy zębowe

Protetyka stomatologiczna to bardzo istotna dziedzina w zakresie leczenia problemów z uzębieniem. Pozwala na odbudowanie zębów i oferuje szerokie rozwiązania jakimi są protezy zębowe. Dzisiejsza protetyka to nie sztucznie wyglądające zęby ale nowoczesne protezy, wykonane z bardzo dobrych materiałów, które mogą nam zapewnić piękny uśmiech.

Nowoczesna proteza zębowa

protezy zęboweRekonstrukcja uzębienia znacznie poprawia komfort życia pacjentów a protetyka to bardzo rozwinięta dziedzina stomatologii. Współczesne protezy są bardzo trwałe a wyglądem niczym nie odbiegają od naturalnych zębów. Dobierane są przez ekspertów, którzy właściwie oceniają problemy  aby doskonale dopasować protezy zębowe do naszych potrzeb. Nowoczesne protezy wykonywane są również z antyalergicznych materiałów aby zapobiec ewentualnym reakcjom alergicznym u wrażliwych osób. Projektowanie protez odbywa się również z uwzględnieniem elastyczności i sprężystości materiału, z którego są wykonane, po to aby protezy te nie powodowały dyskomfortu czy ucisku podczas użytkowania. Ważna jest też wytrzymałość materiału ponieważ protezy narażone są na systematyczną pracę podczas rozgryzania pokarmu. Dzisiejsze protezy zębowe to również rozwiązanie w postaci implantów, które wszczepia się do żuchwy i szczęki a następnie na nich umieszcza protezę, która zastępuje pacjentowi zęby.

Pełne uzębienie to oznaka zdrowia, higieny i urody. Każdy chce wyglądać dobrze i bez kłopotu i bólu zjeść ulubiony posiłek. Nowoczesna stomatologia, protetyka i implantologia zapewnia nam protezy zębowe które zagwarantują komfort użytkowania. Jednak przed wykonaniem tak ważnego i kosztownego leczenia i dopasowania protezy, należy wybrać właściwego specjalistę, który posiada kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie.