Wieloosobowe wózki dla dzieci

 

Żłobki cechują się dość dużą rozpiętością wieku dzieci, bowiem zdarzają się tam maluszki kilkumiesięczne, jak i niespełna 3 latki. Aby obiekt spełniał oczekiwania wszystkich rodziców, musi być odpowiednio dostosowany do dziecka w każdym wieku, a ponadto zapewniać atrakcyjny i konstruktywnie spędzony czas. 

Wycieczki i spacery w żłobku

wózki do żłobkaOpiekunki dzienne, które sprawują opiekę nad dziećmi w żłobku muszą posiadać odpowiednie akcesoria do opieki nad nimi. Ważne jest, aby dzieci w czasie przebywania w żłobku mogły również wychodzić na spacery i spędzać czas na powietrzu. Jednakże jest to taka grupa wiekowa, która często zawiera dzieci nie chodzące zbyt dobrze, a ponadto 2 i 3 latki również nie będą w stanie maszerować zbyt długo i zbyt szybko. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są wózki do żłobka – wieloosobowe wózki, w które możemy włożyć dzieci i pchać jak tradycyjny wózek dziecięcy. W wózku takim z reguły jest 6 miejsc, dlatego należy zaopatrzyć się w ich większą ilość, tak, aby całą grupa mogła cieszyć się wycieczką. Ważne też, aby nie były one zbyt duże i ciężkie, ponieważ to może stanowić problem dla osób, które te wózki pchają. Należy też zakupić wózki wysokiej jakości, a więc takie, które zostały już sprawdzone przez inne obiekty opieki dziennej nad dziećmi i mają pozytywne opinie, przede wszystkim w kwestii ich trwałości i odpowiednich zabezpieczeń, takich jak pasy i hamulce.

Wózki w żłobku są nieodłącznym elementem jego prawidłowego funkcjonowania. Jest to jedyny sposób na to, aby grupa dzieci mogła cieszyć się wyjściem na zewnątrz, ale też daje komfort i wzmożone bezpieczeństwo dla opiekunów i opiekunek, które będą miały wszystkie dzieci skupione razem i nie będą obawiały się sytuacji, w której część dzieci będzie zbyt zmęczona, aby maszerować dalej.