Ważna rola komentarzy na Instagramie

Pracując nad tym, aby nasze konto na Insta zaczęło być dostrzegalne skupiamy się najczęściej jedynie na zwiększonej liczbie polubień, bądź przyroście obserwowanych. Tymczasem to nie jedyne aspekty, którym warto się przyjrzeć ponieważ bez odpowiedniej ilości komentarzy, zaangażowanie naszego konta spada, a wraz z tym oczywiście statystyki na których bazuje cały algorytm.

Zwiększona liczba komentarzy

komentarze instagramPromowanie konta nie powinno ograniczać się tylko do generowania jak największej ilości lajków oraz obserwowanych. Instagram bazujący głównie na statystykach promuje bowiem te profile, których współczynnik zaangażowania jest największy, czyli konta z przyrostem obserwujących, lajków, ale również i komentarzy bez których nasze konto mające dużą liczbę followersów i serduszek prezentuje się po prostu sztucznie. To właśnie te trzy aspekty pozwalają nam nie tylko zwiększyć statystyki, ale również sprawiają, że nasz profil nie będzie postrzegany jako bot. Dlatego też mając początkujące konto warto po prostu kupić komentarze Instagram wówczas bardziej przychylnie będzie postrzegał nasz profil. Kolejną istotną rzeczą jest dodawanie opisów i zadawanie pytań pod zdjęciami zachęcając tym samym obserwowanych do pisania komentarzy, co jeszcze bardziej będzie miało pozytywny wpływ na statystyki. Zakup komentarzy pomoże nam jednak wbić się w obecny algorytm, który zacznie promować nasze konto i tym samym większa ilość osób widząc nasze zdjęcie oraz opis zacznie pisać swoje komentarze.

Jesteśmy przyzwyczajeni do dawania głównie polubień pod zdjęciami w ramach docenienia danego zdjęcia, jednakże wiele osób po prostu jest wstydliwych i wzbraniają się od pisania komentarzy. Widząc już jakieś jednak pod zdjęciem i będąc zachęconym przez zadane pytanie osoby te zaczną być bardziej skore do wyrażenia swojej opinii. Są to sprawdzone sposoby, które znacząco skrócą czas naszego oczekiwania na efekty względem Instagrama.