Tanie kolce na ptaki

Jeśli jesteście jednym z mieszkańców dużego, polskiego miasta, zapewne dobrze wiecie, że ilość gołębi w Waszym mieście jest porażająca. Spotkamy je niezależnie od części miasta, zapewne w sytuacji, w której szukają pożywienia, bo to gatunek wiecznie nienasycony. 

System kolców na ptactwo 

kolce na ptakiJedna z najlepszych i najbardziej polecanych sposobów na walkę z gołębiami jest zainstalowanie systemów kolcowych, które mogą być dopasowane niemal do każdej konstrukcji. Nawet miejskie kamery są wyposażone w tego typu systemy. Kolce, w zależności od tego, gdzie chcemy je zainstalować, mogą mieć różną długość. Natomiast ich wielkim walorem jest, że da się je zamontować niemal w każdym miejscu, gdyż element mocujący jest bardzo elastyczny. Tego typu systemy są bardzo wytrzymałe, gdyż kolce są wykonane z metalu, a tylko w niektórych przypadkach z aluminium lub innych tworzyw. Kolce na ptaki sprawdzą się również w naszych domach. Możemy je zamontować na parapecie, balustradzie balkonu, czy też innym miejscu, które jest atrakcyjne dla gołębi. Koszt kolców na ptaki jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim od ich wielkości, przeznaczenia, jakości użytych materiałów, etc. Zatem nie da się podać orientacyjnych kosztów, gdyż są to kwestie ustalane indywidualnie. Mimo, że jest to bardzo proste i niezaawansowane technologicznie rozwiązanie – sprawdza się znacznie lepiej od innych. Tu paradoksalnie prostota wykonania jest zaletą, gdyż jak dotąd nie ma metody, która byłaby tania i jednocześnie w stu procentach skuteczna. 

Kolce przeciw ptakom sprawdzają się doskonale w każdym przypadku, nieważne, gdzie je zamontujemy. Ptaki, które jeszcze nie miały styczności z tym systemem, szybko przekonują się, że nie siadanie w takim miejscu nie jest najlepszym pomysłem, a te które się z nim już zetknęły omijają go z daleka.