Szybie pranie dywanu

Przeważnie posiadamy dywany o różnych rozmiarach w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych czy nawet przedpokojach. Stanowią świetną dekorację i izolację, ale też są siedliskiem groźnych bakterii i roztoczy. Konieczne jest ich systematyczne czyszczenie.

Czy można prać dywan w domu?

pranie dywanów cena wrocławJeżeli nasz dywan ma wielkość chodniczka, to nie ma większego problemu z jego czyszczeniem, nawet jeżeli pojawią się na nim plamy z barszczu czerwonego czy błota. Jednak duże dywany i wykładziny ze względu na swój rozmiar, mogą być co najwyżej odkurzane, bo pranie nie wchodzi w grę. Robiąc to w domu możemy go przemoczyć, a później nie do suszyć, co może skutkować  powstaniem pleśni. Taki dywan będzie się nadawał tylko do wyrzucenia. Dlatego lepiej zlecić profesjonalistom pranie dywanów cena Wrocław jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy firmę świadczącą takie usługi. Po praniu dywan jest często nie do poznania, ponieważ jego włókna odzyskują dawną świetność, a przyjemny zapach utrzymuje się na powierzchni przez wiele tygodni. Przede wszystkim pranie dywanu sprowadza się do kilku etapów, które mają na celu dokładne oczyszczenie jego powierzchni z zabrudzeń i stałych zanieczyszczeń. Najpierw jest on dokładnie odkurzany specjalnym sprzętem, aby jego powierzchnia nie zawierała nawet kurzu. Później jest poddawany wstępnemu i właściwemu procesowi prania, do którego używane są odpowiednie detergenty, które są bezlitosne dla plam, a delikatne dla włókien dywanu. Na końcu jest płukany i dokładnie suszony.

Niewątpliwą zaletą prania dywanu w profesjonalnej pralni jest dokładne jest odkażenie, czyli pozbycie się w powierzchni oraz głębokich warstw wszelkich bakterii czy roztoczy. W wyniku użytych detergentów, na jego powierzchni utrzymuje się przyjemny zapach.