Profesjonalna wycena mieszkań na Śląsku

Rynek nieruchomości w ostatnich czasach rozwija się coraz szybciej. W końcu każdy chce gdzieś mieszkać i potrzebuje odpowiedniego lokum. Zdarza się również i tak, że ludzie nie chcą już mieszkać w danym lokalu i najchętniej by je sprzedali i kupili coś nowego. Często nie mają jednak pojęcia, jaką podać cenę za swoje mieszkanie.

Jak prawidłowo wyceniać lokale mieszkaniowe?

wycena lokali mieszkalnych na ŚląskuW całym kraju każdego dnia sprzedaje się wiele lokali mieszkaniowych. Część osób chce to robić bez pomocy wyspecjalizowanych agencji nieruchomości, aby zyskać więcej pieniędzy dla siebie i nie płacić prowizji. Ma to pewien sens, ale może się zdarzyć, że zaproponowana przez nas cena będzie zbyt wysoka. Natomiast jeśli podamy zbyt niską cenę, możemy być stratni. Warto poznać cenę rynkową i wtedy decydować, jaką podać ewentualnemu klientowi. Wycena lokali mieszkalnych na Śląsku wykonywana jest najczęściej przez profesjonalistów. Takie osoby mają bardzo dużą wiedzę i doświadczenie i doskonale wiedzą, jaka cena powinna obowiązywać w danym miejscu. Wiele zależy jednak od stanu technicznego danego lokalu. Często możemy zobaczyć ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkań i widzimy oferty, w których lokale nie różnią się metrażem, natomiast różnica w cenie jest bardzo duża. Decyduje o tym kilka czynników. Najważniejsze jest to, czy mieszkanie wymaga gruntownego remontu czy jedynie kosmetycznych poprawek. Na cenę wpływa również lokalizacja. Czasem nawet bardzo ładne mieszkania nie mogą zostać sprzedane za cenę rynkową właśnie przez to, że znajdują się w dzielnicy, która nie jest zbyt popularna. Wtedy osoba sprzedająca celowo zaniża cenę, aby tylko jak najszybciej sprzedać konkretny lokal.

Jeśli podjęliśmy decyzję o sprzedaży mieszkania i nie chcemy, aby uczestniczył w niej pośrednik, możemy poprosić o pomoc rzeczoznawcę. Dzięki temu będziemy mieć wiedzę na temat stanu naszego mieszkania i poznamy cenę rynkową. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy nasz lokal wystawić za taką konkretnie cenę, zawyżyć ją, czy nawet pozwolić na negocjację.