Pora na loft i industrializm – wnętrza, meble

 

Jak funkcjonalnie zaaranżować pomieszczenie, które kiedyś było halą przemysłową? Można otynkować wnętrze, wyposażyć w tradycyjną podłogę i gładki sufit, ocieplić akcesoriami kojarzącymi się z przytulnym domem. Można też pozostawić ceglane ściany, strop ujawniający połączenia konstrukcyjne, przewody instalacyjne i zamieszkać w dizajnerskim wnętrzu z charakterem. 

O industrialnej aranżacji wnętrz

meble industrialnePomieszczenia loftowe to w minionych dziesiątkach lat jedna z najmodniejszych aranżacji. Początkowo domena artystów, obecnie – styl drogich luksusowych apartamentów. Lokale adaptowane po starych fabrykach przyciągają przyszłych właścicieli surowością i minimalizmem. Uwodzą przestronnością, inspirują wysokością pomieszczeń. W mieszkaniach poprzemysłowych świetnie sprawdzają się atrakcyjne wizualnie półpiętra, efektowne balustrady i spiralne schody. Pasują doskonale solidne i oszczędne w formie dodatki, a także meble industrialne wykonane z metalu lub prawie nieociosanego drewna. Ważnymi elementami loftowej kompozycji są ciężkie betonowe blaty z zatopionymi kawałkami szkła lub porcelany, barki czy kwietniki z rur i ażurowego metalu, a także, obowiązkowo, stalowe regały. Uzupełnieniem aranżacji może być okazała sofa wykonana na bazie surowców naturalnych lub duży stół. Znakomicie do wystroju pasują też przedmioty z palet przemysłowych lub szpul po przewodach do prądu. Świetne dopełnienie to zawsze, ikona stylu, zwisająca metalowa lampa lub żarówka.

Styl industrialny czy „poddaszowy”, wymuszony koniecznością zamieszkania we wnętrzu poprzemysłowym lub będący efektem niezależnej decyzji estetycznej to na pewno wyzwanie. Nie wszyscy potrafią funkcjonować w minimalistyczny, surowym wnętrzu. Wystrój ten jednak posiada niezwykle indywidualny charakter i dzięki odpowiednio skompletowanym przedmiotom tworzy w przestrzeni mieszkalnej klimat artyzmu i elegancji.