Odzyskiwanie zdjęć na konkurs

Jestem fotografem – amatorem, który pasjonuje się w wykonywaniu zdjęć krajobrazowych. Nie od dziś interesuje mnie fotografia, dlatego moje doświadczenie jest duże w tym zakresie. Moje zdjęcia cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem, dlatego jestem gotowy brać udział w konkursach. Ostatnio jednak miałem ogromny problem, który przysporzył mi nie lada stresu.

Rozwiązanie problemu z odzyskiwaniem zdjęć

odzyskiwanie zdjęć - programProblem był natury technologicznej. Niestety mój komputer był zawalony zdjęciami, a te były zapisane na dysku systemowym. Dysk niestety się popsuł i konieczne było formatowanie systemu. Ja potrzebowałem wówczas pilnie zdjęć na konkurs. Bałem się, że ich już nigdy nie odzyskam. Były w końcu takie dobre! Musiałem czym prędzej działać i zasięgnąłem rady firmy informatycznej, która robiła odzyskiwanie zdjęć – program mieli ponoć bardzo dobry. Program ten miał na celu przywrócenie moich fotografii z popsutego dysku. Na szczęście uszkodzenie nie było duże, więc była spora nadzieja na odzyskanie tych jakże ważnych dla mnie zdjęć z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Musiałem tylko się uzbroić w cierpliwość. Następnego dnia po oddaniu dysku do ekspertyzy problem został rozwiązany. Okazało się, że program odzyskał wszystkie moje zdjęcia! Byłem niezmiernie szczęśliwy. Informatyk jednak przestrzegł mnie, abym nie zapisywał zdjęć na dysku systemowym, bo potem mogą być problemy.

Na szczęście są programy, które w skuteczny sposób odzyskują zdjęcia. Ja miałem naprawdę bardzo dużo szczęścia. Gdybym ich nie odzyskał to chyba bym się zapłakał i popadł w głęboką depresję. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło. Moje zdjęcia autorskie są dla mnie naprawdę bardzo ważne. Już więcej nie będę tak ryzykował i kupię sobie dobry dysk zewnętrzny.