Nowoczesny sprzęt do street workout

Uprawianie sportu czy kulturystyki promowaliśmy odkąd tylko drużyna zaczęła działać w okolicy, więc na pomysł stworzenia zewnętrznej siłowni na naszym osiedlu zapatrywaliśmy się bardzo pozytywnie. Nie było bowiem w okolicy żadnego dużego obiektu, w którym mogli trenować młodzi entuzjaści, a lokalne siłownie miały dość ograniczoną pojemność, będąc salami dość niewielkimi i wyposażonymi bardzo podstawowo.

Polecane urządzenia do siłowni zewnętrznych

zestawy street workoutJako jedyna drużyna kulturystyczna, aktywnie udzielająca się na wszelkich eventach w mieście, otrzymaliśmy propozycję pomocy przy tworzeniu kilku placów do ćwiczeń ulicznych. Z wieloma takowymi mieliśmy już styczność, ćwicząc na kilku placach w trakcie wyjazdów w sezonie, więc bez problemu mogliśmy wskazać te, które wydały nam się najlepszym wyborem. Za najlepsze i najbardziej rozbudowane uznaliśmy zestawy street workout pochodzące od producenta sprzętu sportowego do siłowni komercyjnych. W przeciwieństwie do większości zestawów jakie mieliśmy okazję przetestować, te modele należały do tyle zaawansowanych co uniwersalnych, gdyż w ich skład wchodziły urządzenia do bardzo złożonych form ćwiczeń, nieobecnych w większości pozostałych modeli. Umożliwiały one więc bardziej zaawansowanym użytkownikom na przeprowadzanie dowolnego trybu ćwiczeń, a amatorom pozwalały na zapoznanie się ze złożonymi metodami treningu i wymaganymi urządzeniami.

W dalszym ciągu były one jednak bardzo przyjazne początkującym osobom, dopiero rozpoczynającym aktywne ćwiczenia fizyczne, a dzięki możliwości regulacji oporu sprzętu, trening mógł być bardzo łatwo dopasowany do możliwości dowolnego ćwiczącego. Sprzęt ten przyciągnął mnóstwo okolicznych entuzjastów i z czasem stał się bardziej popularny niż lokalne siłownie.