Nowocześnie stosowany beton

Magazyny tematyczne, związane z wystrojem wnętrz kreują wizję współczesnego mieszkania jako minimalistyczne, bez stosowania dodatkowych ozdobników. Jest to odejście od znanych zasad, szczególnie dla architektów przestrzeni mieszkalnych. Szczególną rolę obecnie pełni zdobnictwo złożone z prostych, wręcz surowych form Dlaczego więc nie opisać o co chodzi w stosowaniu takich materiałów?

Beton we współczesnej formie

beton architektonicznyBeton, jako budulec, jest stosowany od wieków. Dzięki niemu powstawały antyczne budynki, służył za spoiwo średniowiecznym twierdzom, następnie nowożytnym miastom. Jego rola zazwyczaj polegała na łączeniu elementów ze sobą, jednak XXI wiek przyniósł zmianę. Architekci wnętrz stosują beton architektoniczny, czyli wprowadzają do mieszkania widoczne elementy betonowe. Jest to coś, co kilkanaście lat temu wydawałoby się czymś bardzo dziwnym. Beton to wyjątkowy materiał. Ma on charakterystyczny wygląd oraz unikalną strukturę. Jeśli chodzi o kolor, są to zazwyczaj odcienie szarości, lecz zdarzają się inne barwy. Wszystko zależy od tego, czy przy mieszaniu betonu zostanie dodany barwnik. Obecnie gdy zamówimy sobie usługę wystroju mieszkania u architekta, na pewno poleci ten materiał, zwłaszcza, że staje się coraz modniejszy. Zaletą jest także wytrzymałość betonu oraz jego długa żywotność. Gdy go zastosujemy, przez wiele lat nie wymaga on żadnej ingerencji w siebie. Wystarczy go poprawnie wpasować w mieszkanie.

Firmy budowlane wprowadzają do swojego asortymentu beton architektoniczny na coraz większą skalę. Nie jest to dziwne, ze względu na jego popularność. Obecnie możliwe jest zamówienie betonu o każdym kolorze i odcieniu, a także w dowolnej ilości. Jest to ważne, jeżeli chcemy zastosować go bez zmiany aktualnego wystroju. Łatwo go wpasować w elementy ozdobne mieszkania.