Nauka nowych pracowników o montażu szamb

Firma w której pracowałem postanowiła zatrudnić nowych pracowników. Mieliśmy coraz więcej klientów i potrzebne były jakieś dodatkowe ręce do pracy. Wtedy dowiedziałem się, że ja mam przeprowadzać szkolenia wprowadzające.

Uczyłem jak montować betonowe szambo 

szamba betonowe radomBardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ wcześniej zajmował się tym ktoś inny. Jednak uznałem to jako nowe wyzwanie i zacząłem zastanawiać się w jakiej formie uczyć nowych pracowników. Naszym zadaniem był kontakt z klientem oraz fachowy montaż szamb betonowych. No nie było proste, ponieważ każda działka była inna i trzeba było znać na pamięć podstawowe zasady. Niestety czasami zdarzały się również problemy podczas takiego montażu i te sytuacje nie mieściły się w żadnej kategorii. Na szczęście znalazłem sposób jak uczyć nowe osoby. Już pierwszego dnia przygotowałem dla nich prezentację. Uczyłem z czego składa się szamba betonowe radom, jakie mamy ich rodzaje oraz jak najlepiej ułatwić sobie pracę. Potem przeprowadziłem kilka godzin szkoleniowych. Uczestnicy mieli je montować na gruncie firmy. To był bardzo ciężki czas, ponieważ każdy skupiał się na sobie i nikt nie miał dostatecznej wprawy. Tak na prawdę to z ilością wykonywanych powtórzeń wszystko wyglądało coraz lepiej. Jednak ja musiałem być pewny tych ludzi. Byłem prawdziwym profesjonalistą dlatego nie chciałem jakiś nie jasnych sytuacji podczas wizyt u naszych klientów. Dodatkowo zawsze zwracałem uwagę na kulturę osobistą. Jako specjalista od serwisu i montażu musiałem znaleźć jakąś nić porozumienia z osobami, które zamawiały od nas towar.

Bywało różnie. Na szczęście nigdy nie było większych problemów. Na dodatek pilnowałem aby sytuacja nie uległa zmianie. Moi nowi pracownicy musieli jednak przejść długą drogę aby osiągnąć pełną wprawę i należeć do brygady.