Najlepsze programy do fakturowania dla małych firm

Każda mała firma lub jednoosobowa działalność gospodarcza może sobie w znaczący sposób ułatwić prowadzenie rozliczeń finansowych z kontrahentami. Wystarczy, że zakupi proste oprogramowanie do wystawiania faktur. Dzisiaj ten rodzaj oprogramowania jest najczęściej używanym na firmowych komputerach. Programy fakturowe kosztują od kilku złotych za miesiąc użytkowania.

Dlaczego warto kupić oprogramowanie do wystawiania faktur?

jaki program do fakturowania dla małej firmyWystawianie dokumentów sprzedażowych jest obowiązkiem każdej firmy i każdego przedsiębiorcy. Gdy swoją usługę lub produkt sprzedaje się innej firmie to wówczas trzeba wystawić dokument zwany fakturą. Takich dokumentów nie wystawia się już ręcznie, bo czasy odręcznie wypisywanych faktur skończyły się kilka lat temu. Do wystawiania faktur najlepiej jest kupić sobie jakiś program komputerowy. Zastanawiając się nad tym jaki program do fakturowania dla małej firmy kupić można sobie ułatwić decyzję. Wystarczy przemyśleć, jakich funkcjonalności będzie się potrzebować. Dla małych firm i jednoosobowych działalności w zupełności wystarczą funkcjonalności związane z wystawianiem dokumentów i ich wysyłaniem do kontrahentów. Najlepsze a niedrogie programy umożliwiają również zbiorcze wysyłanie faktur do księgowości. Praktycznie każdy program umożliwia generowanie jpk, czyli specjalnych plików kontrolnych dla urzędu podatkowego. Kupując program można wybrać taki, który działa online.

Elektronicznie wystawiona faktura jest czytelna i wygląda profesjonalnie. W każdej chwili można ją wydrukować, ale można ją do kontrahenta wysłać poprzez wiadomość mailową. Wystarczy jedno kliknięcie i wpisanie adresu mailowego klienta, żeby fakturę wysłać bezpośrednio z poziomu programu. Nie trzeba jej zapisywać na dysku i wysyłać ze swojej poczty mailowej.