Medialna moc wydarzeń

W szalonym tempie współczesnego życia, nie sposób mówić, że wiedzie się spokojny żywot. Każde życie to splot wydarzeń o różnej wadze i różnym natężeniu. Niektóre z tych wydarzeń wzbudzają zainteresowanie mediów, są nagłośniane i podane do powszechnej wiadomości. Inne, bardziej osobiste, pozostają w ciszy i szybko ulegają zapomnieniu. Trudno znaleźć kryteria, którymi kierują się media, dobierając wydarzenia, które codziennie serwują.

Sezonowe specjalności newsów

Wydarzenia specjalne warszawaMożna zauważyć, że większość newsów związana jest z aktualną pogodą i porą roku. Ten rok obfituje w pogodowe wydarzenia, wyprzedzające wypadki drogowe. Konkurować z nimi mogą tylko wydarzenia specjalne Warszawa. Dramatyczne relacje z miejsc zniszczonych przez huragany i orkany przekazywały wszystkie media. Oprócz sensacji, efektem tych relacji była spontaniczna pomoc obywatelska poszkodowanym. Relacja wydarzeń, związanych z wypadkami drogowymi, ma charakter sensacji. Wygłaszane przy takich okazjach przestrogi i ostrzeżenia niewiele skutkują. Mniejszą moc medialną mają wydarzenia o wydzwięku pozytywnym, w myśl zasady: kiedy pies ugryzie człowieka, to nie jest news. Dopiero kiedy człowiek ugryzie psa, to zainteresują się tym wydarzeniem media. Medialne są również wydarzenia związane ze złymi, nie rzadko niestety, relacjami niektórych „ludzi” ze zwierzętami. Trudno zrozumieć czym kierują się, a raczej czego pozbawieni są, okrutni oprawcy zwierząt. Relacje takich zdarzeń najbardziej bulwersują, obok wydarzeń dotyczących krzywdzenia dzieci. 

Tak więc, nigdy nie wiadomo kiedy jakieś wydarzenie w naszym życiu stanie się wydarzeniem medialnym. Oby nie było to wydarzenie dramatyczne, bo wątpliwa sława w takiej sytuacji nie jest pożądana. Częściej zaszkodzi niż pomoże, a negatywny efekt na długo pozostanie.