Kontener socjalny – tymczasowe lokum dla pracowników w delegacji

 

Kontenery socjalne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem spełniającym lokum zastępcze lub tymczasowe. Ich ogromną zaletą jest możliwość przewożenia w dowolne miejsce, bez obaw o uszkodzenia. Odpowiednio wyposażony, chociażby w łazienkę sprawdzi się doskonale jako tymczasowe miejsce zamieszkania pracowników.

Zalety kontenerów socjalnych

kontenery socjalneJeśli chodzi o kontenery socjalne swoje zastosowanie doskonale odnalazły w branży budowlanej. Wymaga ona bowiem od pracowników kilkudniowej bądź nawet kilkumiesięcznej delegacji. W takiej sytuacji kontener socjalny doskonale sprawdzi się jako lokal do zamieszkania. Materiałem wykorzystywanym do produkcji kontenerów jest stal. To właśnie z niej wykonana jest większość elementów takich jak sama konstrukcja oraz ściany zewnętrzne wraz z drzwiami. Zwykle do wykończeń wewnętrznych ścian używane są z kolei płyty wiórowe powlekane. Ponadto PCV sprawdza się doskonale w formie wykładziny. Zwykle kontenery socjalne wyposażone są w instalację elektryczną, ogrzewanie elektryczne bądź gazowe, okno pcv z roletą zewnętrzną, a także w wielu przypadkach również w szafki przeznaczone na przechowywanie ubrań. Do największych zalet kontenerów socjalnych bez wątpienia należy mobilność. Ich transport z miejsca na miejsce przebiega sprawnie oraz szybko. Co ciekawe najlepiej wyposażone kontenery potrafią zapewnić najwyższej jakości komfort podczas przebywania. Ze względu na swoje liczne zalety wykorzystywane są w wielu branżach. Przede wszystkim dlatego, że koszt wynajmu kontenerów jest dużo niższy niż koszt wynajmu mieszkań w budynkach.

Kontenery socjalne w swoim wyposażeniu bez najmniejszego problemu pomieszczą szatnie, prysznice, przestrzenie wypoczynkowe oraz niewielką kuchnię. Świetnie zatem sprawdzą się w roli tymczasowych mieszkań czy to dla pracowników w delegacji, czy też dla osób, które straciły własny dom z różnych powodów.