Kiedy warto analizować pismo?

Są różne sytuacje, które mogą wymagać analizy pisma. Oczywiście takie analizy nie są wykonywane przez laików, na zasadzie porównania. Jeśli bowiem ktoś ma podobne pismo, to na pierwszy rzut oka i tak nie będzie można znaleźć żadnych znaczących różnic. Dlatego taką analizę zawsze powinien wykonywać doświadczony grafolog, który faktycznie będzie znał się na rzeczy.

Sytuacje wymagające analizy pisma

analiza pisma ręcznegoPismo bardzo często jest analizowane w sprawach karnych. Trzeba przyznać, że wielu przestępców pozostawia po sobie jakiś ślad. Niekiedy bywa to jakiś list, mała notka, podpis itp. Na podstawie porównania zabezpieczonego śladu i fragmentu pisma osoby podejrzewanej o popełnienie czynu, czasem można ze 100% pewnością stwierdzić, że ktoś faktycznie go dokonał. Dziś grafolodzy bardzo często współpracują zatem z osobami zajmującymi się takimi sprawami i pomagają im w rozwikłaniu spraw, dzięki doświadczeniu. Oczywiście nie zawsze grafolog jest w stanie potwierdzić coś na 100%. Jednak jego opinia, bywa niekiedy nieoceniona. Obecnie analiza pisma ręcznego jest również stosowana przy zakupie jakichś autografów. Jeśli coś kupujemy to chcemy mieć oczywiście pewność, że jest to rzecz autentyczna. Możemy jednak podawać w wątpliwość to, czy sprzedający faktycznie ma nam do zaoferowania autentyk. Grafologowie także pomagają w tego typu sprawach. Służą pomocą wtedy, gdy mają możliwość porównania takiego pisma do wcześniejszego zapisku, który jest już potwierdzony jeśli chodzi o autentyczność.

Analizowanie pisma na pewno nie powinno opierać się na jakichś przypuszczeniach. W tym celu warto zatrudnić dobrego grafologa, który dokonana wnikliwego porównania. To właśnie jego opinia może być dla nas punktem wyjścia do tego, aby uznać coś za autentyczne lub nie.