Jakim ogrodzeniem otoczyć teren wokół hali przemysłowej lub produkcyjnej?

Hale przemysłowe lub hale produkcyjne powinny posiadać ogrodzenia. To ono wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa oraz na to, aby na teren zakładu nie dostała się żadna osoba nieupoważniona do tego.

Czym można ogrodzić stalowe hale przemysłowe?

Hala produkcyjnaHale przemysłowe, jako zakłady powinny posiadać ogrodzenie swojego terenu. Ogrodzenia hal produkcyjnych mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, jak na przykład:

 • drewna,
 • stali,
 • żeliwa,
 • cegły,
 • elementów prefabrykowanych,
 • betonu,
 • tworzywa sztucznego

Bardzo popularne jest stosowanie ogrodzenia panelowego. Takie ogrodzenia są tanie oraz bardzo łatwo i szybko się je montuje. Najczęściej takie ogrodzenie jest wykonane ze stali, która została poddana procesowi ocynkowania. Ogrodzenia stalowe panelowe wyglądają oraz są bardziej stabilne niż siatka ogrodzeniowa. Także bardzo często tereny hal przemysłowych są ogradzana przy pomocy tradycyjnej siatki ogrodzeniowej. Siatka taka również jest tania, jednak jej montaż jest bardziej czasochłonny. Dwa przedstawione typy ogrodzenia najczęściej się stosuje podczas ogradzania wielkopowierzchniowych hal stalowych, przede wszystkim ze względu na cenę, jak i łatwość montażu.

Ogrodzenie hurtowni budowlanej ogrodzeniem metalowym

ogrodzenie metaloweHurtownia budowlana także powinna posiadać trwałe ogrodzenie. Zabezpieczy to teren przed wejściem osób niepowołanych, a także składowane materiały przed kradzieżą. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej wykonane ogrodzenie nie zagwarantuje nam stu procentowej pewności, że na teren naszej hurtowni nie dostanie się żaden złodziej. Bardzo często hurtownie budowlane maja ogrodzenia metalowe. Ogrodzenie takie, szczególnie wykonane z elementów panelowych, jest trwałe i wygląda solidnie. Poza tym jeśli takie ogrodzenie metalowe, posiada odpowiednią warstwę cynku, to jest odporne na korozję, dzięki czemu będzie nam służyć przez długi czas. Bardzo często, szczególnie jeśli hurtownia budowlana znajduje się na obrzeżach, to oprócz ogrodzenia, bardzo często jest montowany na nim drut kolczasty. Takie zabezpieczenie jest na lepsze przed złodziejami materiałów budowlanych.

Ogrodzenia betonowe hali przemysłowej

ogrodzenie betonoweOgrodzenia betonowe są bardzo popularne jeśli chodzi o odgradzanie terenów hal przemysłowych. Takie ogrodzenia wyglądają bardzo estetycznie, a obecnie można także wybierać pośród wielu wzorów. Jeśli interesują nas ogrodzenia betonowe, to Gdańsk, czy nawet Banino będzie dobrym miejscem, aby rozpocząć poszukiwania odpowiedniej firmy. Ogrodzenia betonowe bardzo dobrze nadają się do ogradzania hal przemysłowych, szczególnie takich, które podczas etapu produkcji korzystają z głośnych maszyn, ponieważ ogrodzenia te bardzo dobrze wygłuszają dźwięki. Poza tym ogrodzenia betonowe to także dobre zabezpieczenie, ponieważ bardzo ciężko jest sforsować taki mur betonowy. Ogrodzenia betonowe można spotkać w dwóch wersjach:

 • wylewnej,
 • prefabrykowanej

Ogrodzenia betonowe wylewne wykonuje się poprzez wykonanie deskowania, bardzo często także w tym szalunku układa się zbrojenie wzmacniające, a następnie wlewa się beton, który następnie musi zastygnąć. Jeśli chodzi o o grodzenia prefabrykowane, to z ich montażem jest o wiele łatwiej, gdyż gotowe elementy już dostajemy z hurtowni lub fabryki. Poza tym w przypadku takich ogrodzeń możemy wybierać pośród wielu wzorów. Ogrodzenia betonowe są bardzo trwałe oraz solidne, dlatego bardzo dobrze nadają się na ogradzanie hal produkcyjnych.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

 • Wnp.pl – internetowy portal gospodarczy poświęcony biznesowi i przemysłowi
 • Hupro – witryna internetowa producenta hal stalowych
 • KMTB – strona internetowa hurtowni budowlanej z Gdańska

Podsumowanie poruszonych kwestii

Ogrodzenie zarówno hal przemysłowych jak i rożnego rodzaju hurtowni jest bardzo ważne. Dzięki temu nikt obcy nie kręci się po terenie zakładu. Poza tym jeśli hala znajduje się na obrzeżach miasta, to ogrodzenie chroni przed dostaniem się na teren zakładu dzikiej zwierzyny.