Jaką szatkę do chrztu wybrać?

Po urodzeniu dziecka, gdy wszystkie emocje i wzruszenia już miną – trzeba rozpocząć załatwianie wszelkich formalności. Zazwyczaj ojcowie udają się do urzędu po akt urodzenia dziecka oraz jego pesel a także odwiedzają księdza proboszcza, z którym należy ustalić wszystkie szczegóły dotyczące ceremonii chrztu. Znając już datę, można spokojnie planować tą wyjątkową uroczystość.

Gdzie kupić szatkę do chrztu?

szatka do chrztuRodzice zazwyczaj skupiają się głównie na wybraniu odpowiedniego ubranka na chrzest dla swojego maluszka, zakupie oryginalnych zaproszeń dla gości oraz przygotowaniu miejsca, w którym odbędzie się uroczystość po ceremonii chrzcielnej w kościele. Bardzo często dopiero na naukach przedchrzcielnych, rodzice dowiadują się co jeszcze jest potrzebne do ceremonii chrztu. Potrzebna jest świeca oraz szatka do chrztu – oba te rekwizyty bez większych problemów zamówimy w internecie lub w parafialnych sklepikach czy katolickich księgarniach. Bez wątpienia jednak w sklepach online można liczyć na szeroki wybór świec i szatek chrzcielnych – od różnorodnych barw i wykończeń, aż po oryginalne obrazki i modlitwy. Na szatce do chrztu można również umieścić zdjęcie naszej pociechy oraz wygrawerować datę ceremonii chrztu. Z pewnością stanie się ona doskonałą pamiątką dla rodziców, ale i w przyszłości dla dziecka.

Świeca i szatka to nieodłączne elementy ceremonii przyjęcia chrztu przez nasze nowonarodzone dziecko, dlatego nie można o nich zapomnieć podczas planowania całej uroczystości. Dobrze jest, by te dwa chrzcielne elementy były spójne ze sobą oraz pasowały do naszego maluszka (inne wzory są zarezerwowane dla dziewczynki a inne dla chłopczyka) a także klimatu zaproszeń i wystroju restauracji, w której organizujemy poczęstunek dla przybyłych gości.