Jak prać odzież medyczną?

Usługi związane z praniem, świadczy wiele firm i przedsiębiorstw. Jednak jak wiemy – usługa, usłudze nie jest równa. Nie każda pralnia ma ten sam zakres działalności i nie każda zajmuje się takim segmentem działalności, jakiej akurat poszukujemy.

Gdzie profesjonalnie wyprać odzież medyczną?

profesjonalne pranie odzieży medycznejJasnym jest fakt, że stosowanie środków ochrony przez pracowników Służby Zdrowia, jest konieczne. Są oni narażeni na potencjalne zakażenia, jako że codziennie stykają się z krwią, wydzielinami lub chorymi, którzy są nosicielami chorób wirusowych, bakteryjnych lub zakaźnych. Pracownicy medyczni używają masek, fartuchów, okularów i rękawic, by ograniczyć możliwości zakażenia się. Jednak powstaje pytanie: gdzie prać odzież medyczną? Wedle opinii Inspekcji Sanitarnej, zagwarantowanie prania leży w gestii podmiotu leczniczego. Jednak znacznie lepiej, odzież medyczną jest prać w pralniach, wyspecjalizowanych w tym zakresie usług. Używają one nie tylko specjalnych środków chemicznych, ale również zupełnie innych detergentów o specjalistycznym przeznaczeniu. W dzisiejszych czasach, poprawie uległa też jakość tkanin, z jakich wykonana jest odzież medyczna, co w dużym stopniu ułatwia skuteczne pozbywanie się zabrudzeń oraz zarazków. Profesjonalne pranie odzieży medycznej zagwarantuje nam nie tylko idealną, wręcz sterylną czystość, ale również długotrwale się utrzymujący zapach. Cena takich usług jest zależna od ilości oddanej do prania odzieży medycznej oraz używanych przez pralnię przemysłową specyfików piorących i czyszczących.

Odzież medyczna zasługuje na szczególną uwagę w kwestii prania. Codzienne przebywanie z chorymi, zabrudzenia z krwi oraz innych wydzielin – to nie są standardowe zabrudzenia. Należy się ich pozbywać tylko w sposób profesjonalny i bezpieczny.