Gwarancja bezpieczeństwa na letnich półkoloniach dziecięcych

Jeśli rodzice nie są w stanie zagwarantować dziecku odpowiednich atrakcji w czasie wakacji, powinni zdecydować się na wysłanie dziecka na półkolonie lub kolonie. Półkolonie są krótsze i trwają najczęściej tydzień, z kolei kolonie wiążą się z pobytem dwutygodniowym.

Wyżywienie, opieka i zabawy integracyjne na półkoloniach

półkolonie żeglarskie trójmiastoNajlepiej wybierać takie półkolonie, w czasie których dziecko będzie spędzać czas aktywnie. Coraz częściej organizowane są nad Morzem Bałtyckim półkolonie żeglarskie. Są to półkolonie, w czasie których dziecko uczy się trudnej sztuki żeglowania pod okiem najlepszych specjalistów. W cenie półkolonii wakacyjnych zawarte są nie tylko atrakcje. Zajęcia na półkoloniach letnich trwają zazwyczaj od godziny 8 do godziny 17. Jeśli chodzi o liczbę uczestników kolonii przypadających na 1 opiekuna, to jest to 10 dzieci. Dziećmi zajmuje się wykwalifikowany personel. Tego typu półkolonie żeglarskie trójmiasto to nie tylko zajęcia z żeglarstwa, ale też wiele innych zajęć. Organizowanych jest wiele zajęć artystycznych oraz konkursów z nagrodami. Podczas zajęć w wodzie dzieci mają zagwarantowaną pełną opiekę ratowników WOPR – są też odpowiednio zabezpieczone kamizelkami. Najlepiej wybierać organizatora, który ma duże doświadczenie w przygotowywaniu takich półkolonii. Dzieci mają do dyspozycji różne gry planszowe i inne materiały, z których mogą korzystać w czasie wolnym.

Dodatkowo cena za półkolonie obejmuje ubezpieczenie NNW. Na koniec turnusu każde dziecko otrzymuje dyplom oraz koszulkę bawełnianą. W czasie półkolonii organizowane są także zabawy integracyjne np. grille, dyskoteki dla dzieci. Zazwyczaj raz w tygodniu wszystkie turnusy spotykają się przy jednym grillu. Każde dziecko otrzymuje codziennie obiad składający się z dwóch dań. Możliwe jest też przygotowanie obiadów dla dzieci z alergiami.