Ekologiczne ciepło z kominka – o wkładach na pellet

Kilkumilimetrowe granulki z trocin i innych odpadków drzewnych to od pewnego czasu znakomity materiał opałowy. Zadowolenie, jakie przyniósł klientom stosującym go w c.o., procentuje, przenosząc możliwość wykorzystania pelletu na niezależne piecyki do ogrzewania mieszkań i kominków.

Zalety palenisk zasilanych pelletem

ekologiczne wkłady na pellet w pomorskimMożna śmiało stwierdzić, że pellet to materiał opałowy XXI wieku. Spełnia on wszystkie normy dotyczące paliw ekologicznych, zastrzeżone w dyrektywach europejskich dotyczących ograniczenia emisji substancji szkodliwych do środowiska przez instalacje grzewcze. Pellet spala się, nie wydzielając ani dwutlenku węgla, ani siarki. W kominie odprowadzającym powietrze nie pozostawia sadzy, a w palenisku pylącego popiołu. Szczególnie ostatnia właściwość sprawia, że sprasowane trociny to pożądany przez wielu opał kominkowy, który choć nie daje przyjemności patrzenia na płonące polana, to jednak pozostawia salon i resztę wnętrza czystymi. Pellet zapala się łatwo i spala dosyć szybko, dzięki czemu – łatwo ogrzewa wnętrze mieszkalne, dając przyjemne ciepło w bardzo krótkim czasie. Wszyscy, którzy obawiają się konieczności częstego zasilania paleniska – muszą wiedzieć o wysokim stopniu automatyzacji tego typu kominków, gdzie system jest prawie bezobsługowy. Szybkość spalania pelletu rekompensuje jego stosunkowo niska cena, która w przeliczeniu na kalorie i wagę tradycyjnego drewna opałowego i tak daje korzystny wynik. Polecane np. ekologiczne wkłady na pellet w pomorskim – gwarantują zatem nie tylko wygodę i czystość użytkowania, lecz także finansową oszczędność.

Poszukując do wnętrz kominków dających ciepłą, czystą i ekologiczną wizualizację ognia – powinniśmy zdecydować się na paleniska pelletowe. Trocinowe granulki są bezpieczniejszym zastępnikiem drewna, a – dobrze wykonane – posiadają większą wydajność.