Derma roller odejmie nam lat!

Na pewno zauważyliśmy, że media promują określone kanony piękna. Wydawać by się mogło, że wystarczy mieć zadbane ciało i włosy, aby zachwycać pięknem. Okazuje się jednak, że od kobiet wymaga się o wiele więcej, w związku z czym warto jest pomyśleć o rozszerzeniu naszej codziennej pielęgnacji o zabiegi, które zapewnią nam młody wygląd na naprawdę długi czas.

Mechanizm działania derma rollera

odmładzający derma rollerNie musimy chodzić do kosmetyczki i wydawać dużych ilości pieniędzy na zabiegi. Niektóre z nich możemy wykonać we własnym domu, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także czas. Wystarczy wyposażyć się w odmładzający derma roller, z którego korzysta wiele celebrytek. Taki derma roller to nic innego, jak niewielka rolka, na której znajduje się wiele mikroigiełek. Poprzez rolowanie derma rollera po naszej skórze wywołujemy w niej miejscowy stan zapalny, który stymuluje przepływ krwi, a w związku z tym także zwiększa podaż składników odżywczych do tej części naszej skóry. Dodatkowo stymulowana jest produkcja kolagenu, elastyny oraz proteoglikanów, które są podstawowymi składnikami naszej skóry. Zapewniają jej elastyczność, jędrność oraz młody wygląd. Regularne stosowanie derma rollera może więc nie tylko spłycić już powstałe zmarszczki, ale także zapobiec powstawaniu kolejnych. Dodatkowym atutem jest również możliwość skorzystania z derma rollera po zastosowaniu kremów, ser, czy ampułek kosmetycznych. Pozwoli to na zwiększone wchłanianie przez naszą skórę kosmetyku.

Derma roller możemy również stosować na inne partie ciała, na przykład na uda lub szyję. W przypadku ud możemy liczyć na zmniejszenie cellulitu, a kobiety w ciąży mogą łatwo zapobiec powstawaniu rozstępów, jeśli będą regularnie stosowały dermaroller na te okolice. Niewątpliwie jest to urządzenie, które może przydać się kobietom w każdym wieku.