Czym jest wigofil?

Na rynku znajdziemy setki przeróżnych tkanin, które mają przeróżne zastosowanie. Najbardziej znane, to bawełna, len, wełna, jedwab czy kaszmir. Jednak są też nieco mniej znane, ale bardzo szeroko stosowane w wielu branżach.

Czym się charakteryzują wigofile?

wigofilSama nazwa tej tkaniny niewiele nam mówi, zatem większość osób nie wie czym ona w ogóle jest. Jest to uniwersalna, lekka i wytrzymała tkanina, którą bardzo często się wykorzystuje w meblach tapicerowanych, pokrowcach, odzieży ochronnej czy nawet torbach na zakupy. Jest ona miła dotyku i może być dostępna w bardzo wielu kolorach i gramaturach. Wigofil jest nazywany włókniną polipropylenową, ponieważ powstaje z wysokiej jakości polipropylenu. Starannie dobrany surowiec gwarantuje idealną jakość produktu, który nie zawiera dziur ani prześwitów. Tkanina ta doskonale się sprawdzi jako bezpieczne i trwałe pokrowce na rowery, motocykle czy samochody, ale również jako agrowłóknina stosowana w ogrodnictwie. Ponadto wykorzystanie tego materiału można znaleźć w szpitalnych fartuchach i szlafrokach, a także świetnie się sprawdza w produkcji toreb reklamowych, gdyż bardzo dobrze chłonie barwnik podczas drukowania. Tkanina ta sprawdzi się także do produkcji dekoracyjnych poszewek na poduszki, ponieważ jest wytrzymała na rozprucia, przetarcia czy kurz, zatem przetrwają przez długie lata. Tkaniny z wigofilu nie są drogie, zatem to kolejny aspekt wpływający na jego powszechne zastosowanie. Kupimy go w większości sklepów z tkaninami w całym kraju.

Tkanina ta ma szerokie zastosowanie również w pakowaniu i zabezpieczaniu na przykład sprzętów elektronicznych, gdyż chroni je przed zarysowaniami w transporcie. Nie zajmuje wiele miejsca oraz niewiele waży, zatem posiada niemalże same zalety.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi