Czy studiowanie księgowości to dobry pomysł

Co rok cała masa młodych ludzi opuszcza technika i licea zastanawiając się nad swoją przyszłością. Na szczęście istnieje co najmniej kilka kierunków, które zawsze będą dobrym pomysłem. Po nich z pewnością uda się znaleźć spokojne i stabilne zatrudnienie na długie lata.

Korzyści wynikające ze studiowania księgowości

KsięgowośćJednym z kierunków, które osobiście polecam jest kierunek ściśle związany z prawem i matematyką. Łączy on umiejętności liczenia z umiejętnością poruszania się w gąszczu przepisów, które ciągle się zmieniają. Moją propozycją jest księgowość. W mojej rodzinie jest czterech księgowych i żaden z nich nie narzeka na swój zawód. Ja również domyślam się, że gdybym w przeszłości wybrał księgowość jako kierunek studiów, żyłbym na nieco wyższym poziomie niż obecnie. Wystarczy zresztą przejrzeć ogłoszenia o pracę – jasno widać, że popyt na księgowych nie kurczy się, tak samo jak nie zmniejszają się ich wynagrodzenia. Dziś żaden księgowy nie może narzekać na brak ofert lub niską wypłatę. Inne kierunki też są ciekawe, ale prawda jest taka, że niewiele z nich jest równie atrakcyjnych co stara, dobra księgowość. Zatrudnienie można znaleźć praktycznie w każdej większej firmie. W wielu z nich zatrudnionych jest po kilka księgowych a do tego główny księgowy, który to nierzadko jest też członkiem zarządu firmy. Jeśli ktoś chce połączyć pracę na etacie z możliwością awansowania na bardzo wysokie stanowiska, tu również proponowany przeze mnie kierunek będzie dobrym wyborem.

Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem kierunku studiów, a dobrze idzie mu matematyka, nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Zawód księgowego zawsze będzie potrzebny, i to praktycznie w każdej firmie. Stabilność i wysoka wypłata – to wszystko jest w zasięgu każdego księgowego.