Biegaj, pływaj, pedałuj także na wakacjach

Leżenie na plaży nie wchodzi w grę? Jeśli urlop wolisz spędzać aktywnie, to jesteś w grupie osób, których liczba z pewnością rośnie. Sport uprawiamy na co dzień, dlaczego więc nie robić tego także podczas wakacji?! Tym bardziej że możliwości wcale nie brakuje. Można jeździć na rowerze, pływać kajakiem albo spacerować, przy okazji zwiedzając.

Wakacje też można spędzić aktywnie

aktywne wczasy na mazurachJednym z kierunków, który gwarantuje sporo aktywności, są Mazury. Warunki geograficzne plus infrastruktura z pewnością sprzyjają uprawianiu różnych dyscyplin sportowych. Jeśli planujecie spędzić aktywne wczasy na mazurach, macie mnóstwo możliwości. Zacznijmy od wody, w końcu to chyba najpiękniejsza w Polsce kraina jezior. W zasadzie to jezior i nie tylko. W każdym razie na Mazurach można postawić na przykład na spływy kajakowe. Jest po czym pływać, jest gdzie wypożyczyć sprzęt, znajdziecie także sporo miejsc noclegowych przy kajakowych szlakach. Spływ gwarantuje również obcowanie z przyrodą, prezentującą swoje piękno. Podobnie zresztą jak jazda po wielu znakomitych rowerowych trasach. Jeśli macie ochotę na rowerze zwiedzić Mazury, nie będzie z tym kłopotu. Odpowiednio zaplanowana trasa sprawi, że nie będziecie żałować, a przy okazji poznacie mnóstwo ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc. Jeżeli wolicie na miejscu wypożyczyć rower, jest taka możliwość. Oferują to nawet ośrodki wypoczynkowe, w których można nocować. Mazury to również możliwość żeglowania, szkoda by było nie wykorzystać tak wspaniałych jezior.

Wakacje w tej części Polski na pewno warto spędzić aktywnie. Zresztą, już sam spacer po pięknych terenach w różnych częściach Mazur ma swój urok. Aktywności sprzyja infrastruktura, czyli trasy rowerowe, przystanie kajakowe, a także wiele boisk sportowych. Jeśli lubicie aktywność, to z pewnością nie będziecie żałować wyjazdu.