Betonowe płyty ścienne gwarancją nowoczesności

Beton jest materiałem wywodzącym się ze starożytności, jednak dzisiejsze technologie pozwalają na uzyskanie parametrów wytrzymałościowych i jakościowych, dzięki którym technolodzy tworzą coraz to nowe rozwiązania. Wśród nowoczesnych rozwiązań wykończenia wnętrz coraz częściej pojawiają się płyty betonowe, które pełnią rolę efektownych okładzin ściennych.

Cechy betonowych płyt ściennych

płyty betonowe na ścianęTego typu kafle są odporne na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu swobodnie możemy stosować je zarówno do aranżacji wnętrz jak i wykończeń elewacji. Dodatkowym atutem jest ich wysoka klasa ścieralności oraz wytrzymałość na ściskanie, przez co doskonale sprawdzą się w miejscach narażonych na oddziaływania mechaniczne. Płyty betonowe na ścianę występują w wielu rozmiarach, fakturach oraz kolorach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je układać na styk, przez co fugi nie wymagają dodatkowego wypełnienia. Montaż elementów głównie polega na przyklejaniu płyt do powierzchni ściany, jednak producenci oferują rozwiązania „na sucho”. Oznacza to, że zamiast urabiania kleju, do ścian montuje się specjalne wieszaki, na których mocuje się płyty. Okładzina charakteryzuje się również tym, że pomimo wysokiej wytrzymałości na ściskanie jest bardzo plastyczna. Nie sprawi więc żadnego problemu wywiercenie otworów przy zawieszaniu na ścianę obrazu czy telewizora. Przy dobieraniu wykończeń wnętrza nie powinien umknąć naszej uwadze fakt, że beton jest materiałem ognioodpornym, dzięki czemu płyty świetnie sprawdzą się w przejściach ewakuacyjnych.

Zastosowanie tego typu wykończenia sprawi, że wnętrza będą nowoczesne i eleganckie. Doskonale sprawdzą się jako urozmaicenie ścian na klatkach schodowych, w firmach czy domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Bardzo często architekci łączą stonowane płyty betonowe z taflami szkła czy wykończeniami drewnianymi, uzyskując w ten sposób ciekawe wnętrza.